Radka Vladyková, výkonná ředitelka SMO ČR

Milí přátelé, vážené starostky, vážení starostové,
chtěla bych Vás touto cestou pozdravit a popřát v této nelehké době hlavně hodně zdraví, optimismu, síly a víry, že zas bude líp. Za sebe i za Svaz měst a obcí ČR mohu jednoznačně říct, že setkání starostů malých obcí, které již řadu let probíhá tradičně dvakrát do roka a vždy přináší aktuální a zároveň různorodá témata, nám bude velmi chybět.

Radka Vladyková
Radka Vladyková

Současná těžká situace klade na starosty a další představitele samospráv řadu úplně nových a často velmi neznámých úkolů a povinností. Na jaře tohoto roku se ocitli v nezáviděníhodném postavení, často bez informací, zato s plnou zodpovědností za svoje občany.

Nicméně obstáli. A my jsme na ně hrdí a pyšní, protože bez nich by se obce a města tak rychle nevzpamatovala a nenastartovala zpátky svůj život, byť v omezené podobě.

Bohužel jsme na podzim vlétli do druhé vlny koronavirové epidemie a byli nuceni v zájmu bezpečnosti našich životů opět utlumit veškerý společenský život na obcích. Takže i Dny malých obcí se odsouvají na jaro 2021.

Já Vám mohu za náš Svaz měst a obcí ČR slíbit, že tak jako na jaře, stojíme za Vámi a budeme Vás podporovat a bojovat za Vás samozřejmě i teď.

Jsme Vaše opěrná zeď, Váš informační servis, právní poradenství a mnoho dalšího. Vybojovali jsme pro Vás vrácení tzv. kompenzačního bonusu, bojujeme stále v rámci nového stavebního zákona za zachování stavebních úřadů v území.

Snažíme se Vás co nejrychleji informovat o všech aktuálních informacích a vybírat z nich ty relevantní, neboť informace se na nás valí ze všech stran a mění se z hodiny na hodinu.

Kancelář Svazu je tady pro Vás prakticky 24 hodin denně včetně sobot a nedělí.

Přeji Vám, pokud možno klidný zbytek roku 2020 a na jaře 2021 se těším na shledání.

Radka Vladyková, výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR