55. Den malých obcí v Olomouci

Den malých obcí v Olomouci letos proběhl v posunutém termínu 5. 4. 2022 na Výstavišti Flora. Na konferenci přišlo 261 starostů a starostek, kteří se mohli setkat s 33 vystavovateli jako například společností E.ON a Bonita, které jsou hlavními partnery 55. Dnu malých obcí. Celkově bylo na konferenci téměř 300 účastníků. Více informací od partnerů a hejtmana Olomouckého kraje se dozvíte ve videorozhovorech.

Úvodního slova se chopil hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek, který starostům poděkoval za to, že obce úspěšně a ochotně řeší uprchlickou krizi spojenou s válkou na Ukrajině. Konferencí provedl oblíbený moderátor Českého rozhlasu Jan Pokorný.

Za společnost E.ON se slova chopil Jaromír Uhde, manažer pro energetické úspory, který ve své přednášce „Reálné tipy, jak ušetřit za energie“ starostům a starostkám přiblížil, jak mohou jejich obce šetřit energii a zbytečně neplýtvat zdroji.

Ondřej Stržinek, obchodní ředitel ve společnosti Bonita, která je hlavním partnerem konference 55. Dnů malých obcí, divákům popsal, jak správně vysoutěžit kvalitu při výběru zhotovení dětských hřišť.