Trendy v kancelářském tisku

Společnost Epson dokončuje přechod k čistě inkoustovému portfoliu kancelářských tiskáren. Nedávno uvedené tiskárny formátu A4 WorkForce WF-C4310 a multifunkční zařízení WF-C4810 směřují do malých a domácích kanceláří a představují alternativu menších laserových tiskáren s rychlostí tisku 25 stran A4 za minutu a jsou určeny uživatelům s menším objemem tisku.

Na začátku roku uvedené multifunkční tiskárny AM-C4000/C5000/C6000, které nabízí kancelářský tisk do formátu A3 rychlostí 40/50/60 stran A4/min., mezitím nalezly své místo na trhu a řadu spokojených uživatelů. Řada tiskáren WorkForce a Enterprise tak nabízí rychlosti tisku od 20 do 100 A4 stran/min.

Epson WorkForce Pro WF-C4810
Epson WorkForce Pro WF-C4810

Inkoustové tiskárny Epson používají osvědčené piezoelektrické hlavy PrecisionCore navržené na celou životnost zařízení bez nutnosti výměny. Tato technologie je v zařízeních Epson používána od nejmenších domácích tiskáren až po průmyslové tiskové stroje. Při tisku se nevytváří škodlivý ozón a množství prachových částic je výrazně nižší než u laserových tiskáren, vytvářený prach při této technologii tisku pochází pouze z papíru. To umožňuje nasazení nejen v kancelářích, ale i v čistých provozech jako jsou laboratoře či nemocnice. Tiskový proces je studený, tedy Heat-Free, neohřívá okolní prostředí a vyniká nízkou spotřebou energie. Spotřeba je výrazně nižší než u srovnatelných laserových tiskáren. Pokud tedy provozujete větší množství tiskáren, mohou úspory za energii představovat položku v řádu vyšších desítek tisíc korun za rok. Nižší spotřeba elektrické energie Heat-Free technologie má také enviromentální rozměr v podobě redukce množství CO2.

Významná je u inkoustových zařízení také úspora času a pokud platí, že čas jsou peníze, každý kratší pracovní proces přináší finanční úsporu. Inkoustové tiskárny jsou mistrem v rychlosti tisku krátkých dokumentů do 3–5 stran, kterých je v dnešních kancelářích většina. To tyto tiskárny odlišuje od laserových tiskáren nejen stejné, ale i vyšší rychlostní kategorie, protože inkoustová tiskárna vytiskne 3–4stránkový dokument dříve, než se laserová stihne připravit (zahřát) před tiskem. Uživatel tak neztrácí čas při čekání na výtisk. Další časovou úsporu představují vysokokapacitní zásobníky inkoustu ať ve formě zásobníků až na 84 000 stran či dolévacích zásobníků EcoTank tiskáren, které není potřeba často měnit či doplňovat. Inkoustové tiskárny mají minimum vyměnitelného spotřebního materiálu v průběhu své životnosti, neztrácíte tak čas čekáním na servis a provedení pravidelné údržby. Inkoustové tiskárny Epson lze vzdáleně monitorovat prostřednictvím cloudového řešení Epson Remote Services, pomocí kterého může zajistit váš partner plynulé dodávky inkoustů, kontrolu stavu počítadel a případný servis bez zásahu uživatele či IT oddělení.

Při zvyšující se ceně dopravy představuje úsporu také logistika spotřebního materiálu a likvidace odpadu. Inkoustové tiskárny používají až o 90 % méně spotřebního materiálu a obalů než laserové tiskárny srovnatelné kategorie. Úspora v dopravě a při likvidaci odpadu je tedy nesporná.

Je jen na uživateli zda si vybere výkonné tiskárny a multifunkční zařízení řady Epson WorkForce, anebo zařízení s inkoustovými zásobníky Epson EcoTank. Kancelářská zařízení Epson používají inkousty na bázi pigmentu, které se vyznačují výbornou barevností, ostrostí textu, světlostálostí pro archivní použití a odolností vůči vodě a zvýrazňovačům. K dispozici máme celou řadu zařízení, ze kterých si můžete vybrat na základě svých potřeb a požadavků na barvu, rychlost, softwarové vybavení, kompatibilitu se systémy řízení tisku, zásobu papíru a zpracování nestandardních materiálů.